Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkoła Powszechna w Dąbrówce, powiat wołomiński ”

 

1920. Kooperatywa w szkole w Dąbrówce

Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński, Słowa kluczowe: Dąbrówka, szkoła, uczniowie, nauczyciele, wołomiński


Na fotografii Edward Sztandar, nauczyciel, inicjator powołania spółdzielni w szkole w Dąbrówce. Pozuje na tle kącika spółdzielczego. "Kooperatywa szkolna dawała wiele ciekawych atrakcji, wielka i nie zapomniana rzecz w gronie szkoły, prowadzenie książek handlowych, rozliczania się z każdego grosza, większość była w szkole udziałowcami tej kooperatywy otrzymująca co roku należne dywidendy" - wspominał szkolną spółdzielnię Stanisław Karłowicz z Dąbrówki.


Nazwa dokumentu: 1920. Kooperatywa w szkole w Dąbrówce
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński
Teczka (jednostki archiwalna): Szkoła Powszechna w Dąbrówce, powiat wołomiński
Numer ID: CATL 83 C / 3.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: lata 20.
Wytwórca: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka, powiat wołomiński
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: Dąbrówka, szkoła, uczniowie, nauczyciele, wołomiński
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkoła Powszechna w Dąbrówce, powiat wołomiński "
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.