Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Szkoła Podstawowa w Guzowatce (dawniej Szkoła Powszechna II stopnia w Kołakowie)”

 

5 października 1933 r. Dyplom Pożyczki Narodowej dla szkoły w Kołakowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński, Słowa kluczowe: narodowa, szkoła, pożyczka, Dąbrówka, Kołaków, Guzowatka


W 1933 roku rząd Polski rozpisał subskrypcję na obligacje skarbowe. "Po raz pierwszy w Polsce w okresie wszechświatowgo przesilenia gospodarczego Rząd odwołał się do ogółu obywateli o czynną pomoc w utrzymaniu równowagi budżetowej" - pisał do urzędników skarbowych w 1933 roku Komisarz Generalny Pożyczki narodowej Stefan Starzyński. Wsparcia w utrzymaniu owej "równowagi budżetowej" udzielili także pracownicy Szkoły Powszechnej w Kołakowie, o czym zaświadcza dyplom, który zachował się w archiwach szkoły.


Nazwa dokumentu: 5 października 1933 r. Dyplom Pożyczki Narodowej dla szkoły w Kołakowie
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Szkoły w gminie Dąbrówka, powiat wołomiński
Teczka (jednostki archiwalna): Szkoła Podstawowa w Guzowatce (dawniej Szkoła Powszechna II stopnia w Kołakowie)
Numer ID: CATL 83 C / 3.1.6
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: 1933 - 10 - 05
Wytwórca: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Miejsce wytworzenia: Guzowatka, gm. Dąbrówka
Typ dokumentu: dyplom
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Brak informacji o ograniczeniach wynikających z prawa autorskiego
Słowa kluczowe: narodowa, szkoła, pożyczka, Dąbrówka, Kołaków, Guzowatka
Dostępność: Niedostępne / w opracowaniuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Szkoła Podstawowa w Guzowatce (dawniej Szkoła Powszechna II stopnia w Kołakowie)"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.