Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem”

 

1964 rok. Wprowadzenie nowego proboszcza ks . Franciszka Góździa

Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Słowa kluczowe: parafianie, parafia, kościół


Dąbrówka, 1964 rok. U progu świątyni klęczy nowy proboszcz ks. Franciszek Góźdź (z lewej). Wprowadza go - zgodnie z przedsoborowym rytuałem - ks. dziekan Zygmunt Kowalski, proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Radzyminie(z prawej). Między księżmi twarz Wincentego Jóźwiaka z Laskowa. Baldachim trzymają: Jan Kaszuba z Karpina (z prawej) i Jan Szczepański z Laskowa. To moment szczególny dla dąbróweckiej parafii. Ks. Franciszek przyszedł do Dąbrówki ze Strachówki. Dąbróweckiej wspólnocie służył 27 lat. W sposób szczególny, niczym członek rodziny, związał się z parafianami. Ks. Franciszek Góźdź po zakończeniu pracy w Dąbrówce w 1991 roku przeszedł na emeryturę. Zmarł w roku 2001 podczas sprawowania Najświętszego Sakramentu. Jest pochowany na Cmentarzu Bródnowskim fot. Archiwum Bożeny Jarosławskiej, Karpin


Nazwa dokumentu: 1964 rok. Wprowadzenie nowego proboszcza ks . Franciszka Góździa
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem
Numer ID: CATL 83 J / 2.3.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: parafianie, parafia, kościół
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.