Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem”

 

Lata 30. Procesja Bożego Ciała

Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Słowa kluczowe: kościół, Boże Ciało, Dąbrówka, monstrancja


Z dąbróweckiego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rusza procesja Bożego Ciała. Są lata 30. minionego wieku i parafia w Dąbrówce obejmuje swoim zasięgiem ok. 25 miejscowości. Monstrancję z Ciałem Pana Jezusa niesie proboszcz. Cztery ołtarze ustawione są przy kościele – procesja nie opuści kościelnego terenu. Zaszczytu prowadzenia księdza oraz niesienia baldachimu dostępowali zacni mieszkańcy gminy – bogatsi gospodarze, właściciele majątków ziemskich i miejscowe władze. Na fotografii księdza z monstrancją podtrzymuje ówczesny wójt gminy p. Składanowski (z lewej). Dziewczynki niosące na poduszce koronę – prawdopodobnie koronowana była jedna z figur znajdujących się w kościele lub obraz – mają zakryte twarze. Fot. Archiwum Stanisława Karłowicza, Dąbrówka


Nazwa dokumentu: Lata 30. Procesja Bożego Ciała
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem
Numer ID: CATL 83 J / 2.3.1
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: kościół, Boże Ciało, Dąbrówka, monstrancja
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.