Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Mieszkańcy związani z kościołem w Dąbrówce”

 

Organistówka

Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Słowa kluczowe: Dąbrówka, dom parafialny, kościół, ksiądz


Organistówka – wikariatka mieściła się obok obecnego domu parafialnego. W budynku były mieszkania dla wikarego (z oddzielnym wejściem z ogródka), dla organisty i dla kościelnego. W czasie wojny budynek został częściowo zniszczony: „ jedna boczna ściana rozbita, częściowo zniszczony dach, powybijane szyby w oknach” – raportował po zakończeniu działań wojennych ks. Józef Tomaszczyk. Na fotografii na tle organistówki stoi Helena Ochrynik, pierwsza żona Tomasza Ochrynika. Fot. Archiwum Jafety Ochrynik, Dąbrówka


Nazwa dokumentu: Organistówka
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
Teczka (jednostki archiwalna): Mieszkańcy związani z kościołem w Dąbrówce
Numer ID: CATL 83 J / 2.1.9
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: Dąbrówka, dom parafialny, kościół, ksiądz
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Mieszkańcy związani z kościołem w Dąbrówce"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.