Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Budynek dąbróweckiego kościoła i jego otoczenie”

 

1955 rok. Prezbiterium koscioła w Dąbrówce

Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Słowa kluczowe: kośioł, światynia, zdobienia


Rozpoczętą zaraz po wojnie przez ks. Józefa Tomaszczyka odbudowę dąbróweckiej świątyni kontynuował jego następca ks. Władysław Kulesza. Fotografia przedstawia prezbiterium kościoła w roku 1955. Kronikarz parafii pisał: W roku 1945 z racji Roku Jubileuszowego Matki Bożej Niepokalanie Poczętej odnowiono – pomalowano (częściowo polichromia) gruntownie kościół wewnątrz (…). Odnowienie – pomalowanie kościoła wypadło artystycznie, gustownie i solidnie. Na zdjęciu widać polichromię, o której wspomina kronikarz parafii. Odnową kościoła kierował wówczas mistrz Henryk Nowakowski z Warszawy Fot. Archiwum parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce


Nazwa dokumentu: 1955 rok. Prezbiterium koscioła w Dąbrówce
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
Teczka (jednostki archiwalna): Budynek dąbróweckiego kościoła i jego otoczenie
Numer ID: CATL 83 J / 2.2.2
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: kośioł, światynia, zdobienia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Budynek dąbróweckiego kościoła i jego otoczenie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.