Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Fotografia » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem”

 

1947 r. I Komunia Święta w Dąbrówce

Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce, Słowa kluczowe: dzieci, Dąbrówka, I komunia święta


W 1947 roku ks. Józefa Tomaszczyka zastąpił ks. Władysław Kulesza (na zdjęciu wśród dzieci komunijnych, obok organisty Tomasza Ochrynika. Funkcję proboszcza dąbróweckiej parafii pełnił on do 1955 roku. Tłem pamiątkowej fotografii dzieci przystępujących do I Komunii Świętej pod koniec lat 40. stały się zniszczone mury dąbróweckiej świątyni. Po zakończeniu uroczystości na dzieci czekał poczęstunek przygotowany przez ks. proboszcza. każde z nich dostało świeżą bułeczkę i kubek białej kawy. W górnym rzędzie - szósta od prawej - stoi kilkuletnia Krysia Nieborek. Na wiele lat w pamięci pani Krystyny (po mężu Głowackiej) zapisze się ten wyjątkowy dzień i ciepła kawa pod wielkim orzechem rosnącym obok kościoła. fot. Archiwum Krystyny Głowackiej, Dąbrówka


Nazwa dokumentu: 1947 r. I Komunia Święta w Dąbrówce
Dział: Fotografia
Kolekcja (zbiór/zespół): Kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce
Teczka (jednostki archiwalna): Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem
Numer ID: CATL 83 J / 2.3.8
Sygnatura: brak
Autor: brak autora
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Dąbrówka
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce
Licencja: Wszystkie prawa zastrzeżone
Słowa kluczowe: dzieci, Dąbrówka, I komunia święta
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna w Internecie
Ten dokument dostępny jest w formie oryginalnego skanu dobrej jakości w Bibliotece Cyfrowej CATL. Kliknij tutaj aby przejść do tego dokumentu (link otworzy się w nowym oknie).
Zobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wydarzenia związane z dąbróweckim kościołem"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.